3
1
2

Okulary sportowe korekcyjne

Okulary sportowe zapewniają ochronę wzroku podczas każdej aktywności sportowej. Dostępne rozwiązania pozwalają na wykonanie okularów sportowych korekcyjnych.

Doskonała jakość widzenia w dobrze dopasowanych i komfortowych oprawach pozwala na osiąganie lepszych rezultatów w każdej dyscyplinie. Oprawy i soczewki okularowe wykonane są z wytrzymałych i lekkich materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo i wygodę. Każdy profesjonalista wie, że skorygowanie nawet niskiej wady wzroku, np. -0,5 dioptrii sprawi ogromną różnicę – rzut do kosza częściej będzie celny, odbicie piłki w tenisie bardziej precyzyjne. Okulary sportowe korekcyjne niwelują barierę nieostrego widzenia i braku właściwej koordynacji. Ponadto okulary sportowe gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu oraz swobody w czasie wysiłku.

 W naszej ofercie dostępne są: okulary sportowe korekcyjne, okulary do biegania, okulary na rower, okulary sportowe przeznaczone dla osób aktywnych.

Możliwe rozwiązania wykonania okularów sportowych z korekcją

Soczewka zamontowana do oprawki

Soczewka korekcyjna bezpośrednio zamontowana do oprawy sportowej. Zapewnia precyzyjne odwzorowanie obrazu, najlepsze i stabilne widzenie w wartościach +/- 3 dioptrie. Dożywotnia gwarancja soczewek na potłuczenia. Bardzo szeroki wybór kolorów soczewek. Krzywizna oprawy sportowej maksymalnie ochrania wzrok i zapewnia najszersze pole widzenia, nawet na peryferyjnej części soczewki. W zależności od modelu dostępne są wentylowane soczewki.

Soczewka osadzona na klipie

Soczewka korekcyjna osadzona na specjalnym klipie montowanym na klik do oprawy. Specjalne rozwiązanie pozwala optykowi na montaż soczewek w większym zakresie +/- 6 dioptrii. Dzięki temu aktywne osoby z wyższą korekcją mogą korzystać z okularów sportowych. W jednej oprawie użytkownik może wymienić soczewki na inny rodzaj, na przykład: polaryzacyjne do prowadzenia samochodu w słoneczne dni zastąpić czerwonymi, które podnoszą kontrast podczas jazdy na nartach lub w trudnych warunkach drogowych (jazda we mgle, jazda zmierzchowa).

Wkładka korekcyjna

Wkładka korekcyjna. To rozwiązanie znane od lat. Dzisiaj dostępne są rozwiązania, które pozwalają na bezpośrednią optykę w okularach sportowych. Soczewki zamontowane we wkładce pod oprawą ciężko utrzymać w czystości i łatwo ulegają zaparowaniu, gdyż rozgrzana twarz sportowca emituje nadmiar pary wodnej osadzając się na powierzchni soczewek. Jednak cały czas jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne i dostępne w ofercie okularów sportowych.

Loading...